איך להתחיל שיחה באתרי הכרויות

זה אמור להיות משהו אלמנטרי – כשפונים לאדם אחר, אונליין או אופליין, יש חובה אנושית בסיסית לשמור על נימוס בסיסי בפניה מכובדת. למרבה הצער, זהו הרבה פעמים אינו המצב בכל מה שנוגע לאתרי הכרויות. האנונימיות היחסית של האתרים האלו (גם אם הפרופיל שלכם מוצג במלואו כולל שם, גיל, עיסוק, מצב משפחתי ותמונות – זה עדיין לא פגיע כמו לפנות אל אדם פנים מול פנים) גורמת לחלק מהאנשים להסתתר מאחורי המקלדת ולאבד את הרסן בכל הנוגע לפניות אישיות. אמנם לרוב התלונות על גסות רוח הגובלת בהטרדה מגיעות מנשים, אבל גם גברים מדווחים על חוסר נימוס וחוסר טאקטבפניה של נשים אליהן. לכן חשוב להדגיש: השיחה צריכה להתחיל בנימוס ובכבוד, להמשיך באותו קו ולהסתיים בצורה דומה, בין אם היא מובילה לשיחה נוספת או דייט ובין אם לא.

.

אם אתם מתחילים שיחה, וודאו כי אתם מעוררים חשק לענות לכם

כל משתמש באתרי הכרויות מקבל כמה עשרות פניות ביום שכוללות במקרה הטוב שלוש מילים: "הי, מה נשמע?" ובמקרה הגרוע מילה אחת: "הי". אפילו בחיי היומיום, "היי" פושר לא תמיד היה זוכה למענה בשלב החיזור, אז על אחת כמה וכמה בעולם הווירטואלי בו קל מאוד להתעלם ואפילו לחסום משתמשים. אם אתם באמת רוצים שיענו לכם, תשקיעו בהודעות שאתם שולחים ואל תמצו אותן במילה אחת בלבד שהסיכוי שמישהו יענה עליה הוא קטן. השיטה הכי טובה היא לקרוא לעומק את הפרופיל של מי שאתם שולחים לו הודעה, או לפחות לעיין בחלקים ניכרים ממנו ולשלוח הודעה לפי מה שכתוב בו. אם למשל את עומדת לשלוח הודעה לבחור שכתב שהתחביב שלו הוא צלילה, הודעה ששואלת איפה צלל בפעם האחרונה, או מספרת לו שגם את אוהבת לצלול, תעניין ותסקרן יותר מהודעה חסרת תוכן.


אל תפריזו עם המחמאות. אבל גם אל תתקמצנו בהן

לעודף מחמאות יכול להיות אפקט הפוך מזה שאתם מכוונים אליו, משום שהן עלולות להיתפס כחנפניות ולא אותנטיות. מצד שני, רצוי ומומלץ להחמיא לאדם שאתם פונים אליו, כי אין אף אחד שלא אוהב ליטוף קטן לאגו וחיזוקים מעודדים. השיטה היא למצוא את האיזון הנכון ובנוסף, רצוי גם להחמיא על משהו לא צפוי, כדי לעורר עניין ולבלוט מעל אחרים. בחורה יפה במיוחד, כבר רגילה לקבל הודעות שמתפעלות מיופייה ואם תשלחו לה עוד אחת כזו, לא תעשו רושם מיוחד. בחורה שהשלימה לימודי דוקטורט בגיל צעיר יחסית, רגילה שזהו הדבר הראשון שמתייחסים אליו. אתם יכולים להחמיא על היופי או על ההישג המרשים, אבל חפשו היבט נוסף שאפשר לפרגן עליו ככה שיהיה לכם יותר סיכוי להתבלט מבין כל ההודעות.


אל תציעו מיד בהודעה הראשונה לעבור לאמצעי תקשורת אחרים

לא כולם מעוניינים מיד להפוך לחברים בפייסבוק ולעוקבים באינסטגרם, להתכתב בוואטסאפ ולשוחח בטלפון. יש אנשים שדווקא נעים להם להחליף כמה מילים בתוך הפלטפורמה של האתר ואתם צריכים לכבד את זה. לכן, קחו בחשבון הודעה ראשונה שכוללת קישור לפרופיל ברשתות החברתיות או מספר טלפון, לא תמיד תזכה למענה. לאנשים הגולשים באתרי הכרויות יש חושים מאוד חדים לגבי הפוטנציאל הגלום בכל מי שפונה אליהם ומי שלא מגלה הדדיות ומברר עם הצד השני באיזו פלטפורמה יותר נוח לו לדבר, עלול להצטייר כמי שלא יגלה הדדיות לאחר מכן בשלבים מעמיקים יותר של הקשר וכדאי להתרחק ממנו.

1432.gif

צור קשר   
אינדקס לאבלס הוא האינדקס הגדול בארץ בתחום הדייטינג. כל הזכויות שמורות
loveless.co.il