הגנה מהונאות ושמירה על פרטיות באתרי דייטים

אתרי הכרויות הם דרך קלילה ופשוטה להכיר אנשים חדשים ולא סתם הפופולאריות שלהם נוסקת לגבהים בשנים האחרונות. בעולם בו כל דבר מתנהל בצורה דיגיטלית, זה נראה טבעי שגם כל נושא ההיכרויות הרומנטיות יתנהל בצורה דומה. לרוב האנשים החוויה של גלישה באתרי הכרויות היא חיובית, אך בכל זאת, חשוב לציין כמה כללי זהירות בסיסיים בכל הנוגע לאתרים הללו. הנושא של בטיחות ברשת והגנה מקסימלית על הפרטיות של הגולשים לא פוסח גם על אתרי הכרויות ויש כמה דברים שחשוב שתדעו לפני שאתם מתחילים לגלוש בהם ולשוחח עם אנשים חדשים.

תנו צ'אנס להיכרות, אבל אל תפתחו יתר על המידה

חשפו מידע אבל במידה. יש קו דק מאוד בין לחשוף פרטים על עצמכם לצרכי הכרויות, לבין לחשוף בשלב מוקדם מדי, מידע שעלול לשמש גורמים עוינים שכוונותיהם זדוניות. לכן, התנהלו בזהירות בכל שיחה שלכם באתרי הכרויות. צאו מנקודת הנחה שרוב האנשים הם הגונים ונחמדים, אבל ליתר בטחון גם הישמרו היכן שצריך והיו ערניים לנורות אדומות הנדלקות לכם במהלך השיחה: אנשים שמבקשים הלוואות של כסף בשלב מוקדם מדי של ההכרות, מתעניינים במצבכם הכלכלי יתר על המידה, מבררים לגבי מקום המגורים שלכם וסדר היום שלכם וכדומה. היכרות טבעית ונעימה אינה מתחילה ונגמרת במצב העו"ש שלכם אלא מתמקדת בנושאים כמו תחביבים משותפים, ערכים, העדפות בבילוי, מצב משפחתי וכדומה. מי שמתעניין בפרטים היבשים ונראה כאילו הוא מנסה לשלוח יד אל הכיס שלכם, צריך לזכות ביחס חשדני ואף בהתעלמות..


תמונות חושניות זה נחמד, אבל חשבו גם על הסכנות שבשליחתן

ישנם מצבים בהם השיחה מקבלת תפנית מינית ואז נהוג לפעמים לשלוח תמונות עירום או עירום חלקי זה לזו. על אף שתמונות מהסוג הזה יכולות לחמם את האווירה וללבות את התשוקה ואת דו השיח ביניכם, חשוב לזכור כי אם אתם עדיין לא מכירים את האדם היטב, אתם עלולים להסתכן בכך שהתמונות האלו יגיעו לידיים הלא נכונות ותגרם לכם עוגמת נפש עצומה. כבר היו מקרים בהם אנשים גילו כי תמונות וסרטונים שהם חשבו שהם שלחו לאדם אחד בלבד, מצאו את עצמם מתגלגלים באופן חופשי בין קבוצות וואטסאפוטלגרם של אנשים זרים. לכן הפעילו שיקול דעת וחשבו: אולי כדאי לשמור את התמונות הסקסיות לשלב מאוחר יותר של ההיכרות, לשלוח תמונות שלא ניתן לזהות אתכם באמצעותן ולנקוט בשלל אמצעים נוספים כדי שהמהלך הזה לא יפגע בכם בשלב מאוחר יותר..


היזהרו מניסיונות פישינג

פישינג הוא ביטוי לכל אותן הודעות סמס שנדמה שנשלחו מגורמים אמינים אך למעשה מי שעומד מאחוריהן הוא בעל כוונות זדוניות. הודעות פישינג יכולות "להתחפש" להודעות לגיטימיות ואם מדובר באתר היכרות שהזנתם בו את מספר הטלפון שלכם בעת ההרשמה, אתם יכולים לחשוב כי זה הגיוני מאוד שישלחו לכם הודעת סמס. האמת היא, שלרוב אותם גורמים עוינים משיגים את מספר הטלפון שלכם בדרכים לא לגיטימיות בעליל והם משתמשים בו על-מנת ולנסות לשכנע אנשים ללחוץ על קישורים המכילים וירוסים המשתלטים על הטלפון או להזין את פרטי האשראי שלהם במטרה לגנוב מהם כספים. הודעות אלו לא יגיעו מגולשים אחרים באתר ההיכרויות אלא יראו כאילו הגיעו מהאתר עצמו. לכן בכל מקרה בו אתם לא בטוחים אם מדובר בהודעה אותנטית או ניסיון פישינג, צרו קשר עם צוות האתר ובררו זאת לפני שאתם מספקים את פרטי האשראי שלכם או לוחצים על לינק מזיק..


1432.gif

צור קשר   
אינדקס לאבלס הוא האינדקס הגדול בארץ בתחום הדייטינג. כל הזכויות שמורות
loveless.co.il